Slimības mānība ir simptomu neredzamība prostatīta attīstības sākumā. Ja jūs neatklājat slimību savlaicīgi, tā nonāk hroniskas stadijā, izraisot pastāvīgas sāpes, urinēšanas problēmas, libido samazināšanos un dažos gadījumos seksuālās dzīves izslēgšana. Prostatīta simptomi un tā ārstēšana vīriešiem var atšķirties. Ja nav pienācīgas ārstēšanas, apmēram puse pacientu apdraud impotenci un neauglību.
Slimības cēloņi
Bieži sastopams prostatīta cēlonis vīriešiem ir baktēriju infekcija ķermenī. Slimības katalizatori parasti ir hipotermija, dažādi iekaisuma procesi, kas notiek ķermenī un pārnesti seksuāli transmisīvās slimības. Šis ir nepilnīgs patogēnu saraksts. Citi iespējamie slimības cēloņi:
- Pārkāpums mazajā asinsrites iegurnī (stagnācija izraisa prostatas iekaisumu).
- Imunitātes samazināšana.
- Traucēts vīrieša hormonālais fons.
- Ilgstoša atturība, dzimumakta pārtraukšana vai mākslīga pagarināšana.
- Pasīvais, mazkustīgais dzīvesveids.
- Avitaminoze, mikroelementu trūkums.
- Alerģija.
- Bieža hipotermija.
- Pārmērīgas fiziskās aktivitātes, pieredze, stress.
Galvenās iezīmes un simptomi
Prostatīts ir slimība, kuru ir vieglāk novērst, nekā izārstēt. Tā klasifikācijai ir vairākas iespējas, taču to vidū ir vērts izcelt trīs galvenās slimības formas: akūtas, hroniskas un stagnējošas. Balstoties uz zemāk aprakstīto slimības veidu simptomiem, ārsts diagnosticē vienu no esošajām pacienta slimības formām.
Akūta prostatīta gadījumā
Slimība bieži attīstās pēkšņi, jo akūts iekaisums ar simptomiem, kas raksturīgi šai slimībai. Šīs prostatīta formas klātbūtnē cilvēka temperatūra paaugstinās līdz 38-39 grādiem, cirksnī sagriežot sāpes anālās fragmenta apgabalā, aiz pubis parādās. Defekācijas un urinēšanas procesus vienmēr pavada akūtas sāpes.
Hroniskā formā
Hroniska prostatīta un tā ārstēšanas simptomi vīriešiem tiek diagnosticēti biežāk nekā akūta kaites forma. Slimība sākumā praktiski netraucē cilvēkam. Lai arī simptomi, kaut arī ir līdzīgi akūta prostatīta pazīmēm, izpaužas minimālā pakāpē. Tikai ķermeņa temperatūra tikai reizēm var paaugstināties līdz 37 grādiem, dažreiz diskomfortu cirkšņā un urinēšanas laikā. Viens no raksturīgajiem hroniskās formas simptomiem ir raksturīga izdalīšanās no urīnizvadkanāla.
Prostatīts bieži attīstās kā jebkuras infekcijas slimības komplikācija, kas tiek pārnesta seksuāli, piemēram, trihomonija, hlamīdija, ureplamoze. Slimības laikā izpaužas tikai nenozīmīgi simptomi: diskomforts urinēšanas laikā kļūst izteiksmīgāks, sāpes perīnē biežāk rodas, defekācijas laikā šķidrumu izdalās no urīnizvadkanāla. Bieži vien zīmes ir tik vājas, ka vīrietis tos pat nepamana.
Pēc noteikta laika pacients novēro erektilās funkcijas problēmas. Ārsti to saista ar iekaisuma pāreju uz nerviem, kas iet caur prostatas dziedzeri, kas ir atbildīgi par erekciju. Hroniska slimība negatīvi ietekmē vīrieša vispārējo aku un noskaņu. Bieži vien pacientam ir aizkaitināmība, neapmierināta neraksturīga.
Ar stāvošu
Šī slimības forma ir raksturīga vīriešiem, kuri vada pasīvu dzīvesveidu un kuriem nav regulāru seksuālu kontaktu. Prostatīta stagnācija, kā likums, ietekmē spēcīgākā dzimuma nobriedušos pārstāvjus, bet tas notiek arī jauniešiem. Problēma var notikt uz hroniska prostatīta fona, bet tās parādība ir saistīta ar citiem cēloņiem. Galvenais stagnējošās slimības simptoms ir ģeniturinārās sistēmas funkcijas pārkāpums.
Prostatīta attīstības sākumu raksturo izlaides ceļu iekaisums un epitēlija pīlings, kas izraisa sāpes urinēšanas laikā. Tomēr pat nenozīmīgām komplikācijām, dodoties uz tualeti vīrietim, jākļūst par iemeslu ceļojumam pie urologa. Smagi sastrēguma prostatīta gadījumi ir pilni ar pilnīgu urīnizvadkanāla darbības pārtraukšanu.
Otrais raksturīgais slimības simptoms ir pakāpenisks erekcijas pārkāpums. Vīriešiem, attīstot stagnējošu prostatītu, erektilās funkcijas samazinās, orgasms ir blāvs. Laika gaitā seksuālā disfunkcija sāk attīstīties ļoti ātri. Turklāt stagnējošam prostatītam bieži raksturīga raksturīga dedzinoša sajūta kājstarpē vai vīriešu urīnizvadkanāla apgabalā. Simptoms ir arī nieze cirkšņa reģionā, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, intoksikācijas pazīmes.
Prostatīta diagnoze
Prostatas pārbaude ir visaptveroša, un tā pamatā ir pacienta sūdzības (ja tādas ir). Tikai speciālists uroloģijas jomā var veikt precīzu diagnozi, tāpēc jums nekavējoties jākonsultējas ar ārstu, pat ja ir vāji simptomi. Pārbaudot vīrieša dzimumorgānu orgānus, ir svarīgi apstiprināt vēža vai prostatas adenomas neesamību. Mūsdienu medicīnas iespējas ir plašas, tāpēc ārsts vīrietim piedāvā tikai tās izmeklēšanas metodes, kas ir vajadzīgas īpašiem simptomiem. Diagnoze ietver:
- pirkstu taisnās zarnas pārbaude;
- Prostatas lobulu urīna un satura analīze;
- Prostatas ultraskaņa;
- uztriepes ņemšana no urīnizvadkanāla, lai atklātu seksuālu infekciju;
- biopsija;
- Cilvēka iegurņa zonas tomogrāfija.
Kā ārstēt prostatītu vīriešiem
Ne vienmēr ir iespējams izārstēt slimu cilvēku, tomēr mūsdienu medicīna spēj novērst nepatīkamus prostatīta simptomus un panākt pastāvīgu remisiju. Slimības nomierināšanas perioda ilgums ir atkarīgs no paša pacienta. Ja vīrietis atbilst ārsta ieteikumiem, simptomi var pazust un vairs neparādīties. Lai to izdarītu, prostatīta ārstēšana būtu pareizi jāizvēlas un jābūt visaptverošam.
Atbilstība diētai
Līdztekus zāļu terapijai līdz ar zāļu terapiju ir liela nozīme pacienta dzīvesveida un uztura korekcijai. Atbilstība īpašai diētai palīdzēs uzlabot cilvēka vispārējo veselību un samazināt prostatīta simptomus. Diēta jāizmanto primāro slimības pazīmju gadījumā, jo sabalansētais uzturs palīdz nomākt prostatas iekaisuma procesu.
Prostatīta simptomi un tā efektīvā ārstēšana vīriešiem ir šādu produktu noraidīšana:
- spēcīgi karstie dzērieni (kafija/tēja);
- alkohols, soda;
- subprodukts, daļēji pagatavoti produkti, konservi;
- maizes izstrādājumi;
- kūpināti, asi, taukaini ēdieni;
- sīpoli, ķiploki, pipari;
- skābie augļi;
- gāzveida produkti (pupiņas, ziedkāposti);
- sēnes.
Prostatīta uzturs ietver ārkārtīgi viegli sagremojamu produktu - daudzu dārzeņu un necidisku augļu, zivju, liesas gaļas - patēriņu. Hroniskas slimības gadījumā vīrietim nevajadzētu pilnībā atteikties no iepriekšminētajiem produktiem, tomēr slimības formas saasināšanās periodos ir vērts atturēties no to lietošanas. No alkohola ir atļauts tikai neliels daudzums sarkanvīna.
Ārstēšana ar narkotikām
Neatkarīgi no diagnosticētās prostatīta formas, vīrietim tiek izrakstītas antibiotikas. Ārsti bieži dzīvo pie fluorhinologiem, jo šīs grupas zālēm ir raksturīga paaugstināta iespiešanās spēja prostatas audos. Turklāt makrolīdi un amoksicilīns bieži tiek izrakstīti pacienti. Lai mazinātu sāpes, ārsts pacientam var izrakstīt nesteroīdus pretiekaisuma līdzekļus.
Diagnosticējot seksuālas infekcijas, jāizmēģina vīrietis, kura mērķis ir novērst prostatīta izraisītāja izraisītāju. Šādas terapijas sekas ir pilnīga ārstēšana inficēšanās vai slimības pārveidošanai par slēptu formu. Otrajā variantā infekcija noteikti izpaudīsies nākotnē. Tāpēc pieredzējis ārsts atbildīgi tuvojas antibiotiku izvēlei, iepriekš vadot nepieciešamos testus.
Fizioterapija
Prostatīta simptomi un tā ārstēšana vīriešiem nozīmē pasākumu kopumu, kas paredzēts slimības nomākšanai. Fizioterapija ir ne mazāk svarīga kā narkotiku lietošana, jo tā stimulē prostatas audu šūnu uzturu un paātrina atveseļošanās procesu. Akūta vai hroniska prostatīta ārstēšanai ārsts var izrakstīt vienu vai tajā pašā laikā vairākas efektīvas fizioterapeitiskās metodes:
- Diadinamoforēze (zemas frekvences straumju orgāna audu iedarbība);
- ultraskaņas fonoforēze (ultraskaņas ietekme uz prostatu, kuras ietekme ir salīdzināma ar mikromasu);
- mikroviļņu hipertermija (tiek izmantots īpašs aparāts, kas ietekmē prostatu caur elektromagnētiskiem viļņiem).
Lāzera terapija
Prostatīta ārstēšana vīriešiem, izmantojot lāzera terapiju, tiek noteikta hroniskām un tuvu akūtām slimības formām. Saskaņā ar pārskatiem, šī metode parāda efektivitāti prostatas dziedzera nebaktēriju iekaisuma ārstēšanā. Lāzera terapija palīdz sasniegt stabilu remisiju, noņemt infekciju no pacienta ķermeņa, palielinot imunitāti. Ārstējot lāzera iedarbību, tiek samazināta prostatas aukstuma novēršanas termiņi, palielinot zāļu efektivitāti. Procedūra ir nesāpīga un prasa ne vairāk kā 15 minūtes.
Masāža
Prostatīta simptomi un tā ārstēšana vīriešiem rada daudz neērtību. Lai paātrinātu atkopšanas procesu, regulāri masāžas prostatas masāža. Pateicoties procedūrai, tiek noņemts pacienta prostatas uzkrātais noslēpums, tiek uzlabota dziedzera asins piegāde, kas palielina vietējās un zāļu terapijas efektivitāti. Prostatas masāžu nevar veikt slimības akūtā fāzē. Ārstēšanas metode, kaut arī vīriešiem tā ir ārkārtīgi nepatīkama, tiek uzskatīta par vienu no visefektīvākajām, tāpēc jums nevajadzētu atteikties no masāžas.
Vingrošana
Hronisku prostatītu vīriešiem papildina asiņu stagnācija iegurnī. Tas nozīmē prostatas uzpūšanās parādīšanos un rada labvēlīgu augsni kaitīgu baktēriju izplatīšanai. Prostatas dziedzera pasliktinātā asins piegāde nozīmē, ka orgāns nesaņem pietiekami daudz skābekļa un nevar normāli darboties. Fiziskie vingrinājumi ir efektīvs veids, kā uzlabot asins plūsmu prostatā un samazināt pietūkumu.
- Kegela vingrinājums Nr. 1, kas veikts urinēšanas laikā. Izstiepjot prostatas zonas muskuļus, pāris sekundes turiet straumi. Atkārtojiet vienas pieejas samazinājumu 20-30.
- Kegela vingrinājums Nr. 2. Tas tiek veikts jebkurā laikā, jums ērtā pozīcijā. Saspiediet un atslābiniet tūpļa muskuļus 20 reizes vienā pieejā. Ir vērts atkārtot vingrinājumu dienā vismaz 2-3 reizes.
Tautas līdzekļi
Slimības apgrūtinātās un akūtas formas liecina par ārstēšanu slimnīcā. Ar nopietnām prostatīta komplikācijām ir nepieciešama ķirurģiska operācija. Mājās slimības ārstēšana ir iespējama tikai ar hronisku recidīvu vai nekomplicētu kaites formu. Ne -tradicionālās metožu mērķis ir palielināt imunitāti, samazināt sāpes, infekciju nomākšanu. Zemāk ir visefektīvākie prostatīta tautas līdzekļi:
- Kastaņi. Brūvējiet 200 g čaumalas ar adatām, to sasmalcinot un 600 ml verdoša ūdens līci. Infūzijai vajadzētu stāvēt 8-10 stundas pēc tam, kad tā ir filtrēta un piedzērusies, nevis tējas, pievienojot nedaudz medus. Turklāt mikrokrokismai tiek izmantots novārījums (250-300 ml divas reizes nedēļā katrā).
- CELANDINE. Sagatavojiet mugurkaula garšaugu un celandīna tinktūru, sajaucot saskaņā ar staciju. komponenti un līča 100 ml alkohola. Šķidrumu 10 dienas infūzē tumšā stikla bļodā. Kad produkts ir gatavs, sasmalciniet tinktūru un katru rītu paņemiet tukšā dūšā, izšķīdinot vienu produkta pilienu glāzē ūdens vai piena. Pievienojiet 1 pilienu devā katru dienu, pēc 30 sasniegšanas, sāciet samazināt devu tādā pašā tempā (60. dienā jūs atgriezīsities devā 1 pilienā).
- Recepte ar papeles pumpuriem. Lai nomāktu simptomus un hroniska prostatīta ārstēšanu, tiek izmantota 1 ēd. k. infūzija. nieres glāzē silta ūdens. Kad šķidrums tiek uzpūsts divu stundu laikā, tas dienā vajadzētu dzērumā, sadalot 3-4 porcijās.
Slimības profilakses metodes
Profilaktiski akūta prostatīta rādītāji vai hroniskas slimības formas recidīvs ir balstīts uz rūpīgu attieksmi pret veselību, regulāru sportu un sliktu ieradumu noraidīšanu. Prostatīta profilakse vīriešiem ietver vairākus svarīgus noteikumus, kurus katrs spēcīgākā dzimuma pārstāvis, ieskaitot veselīgus un jaunus puišus:
- Labāk ir pastāvīgs seksuālais partneris, jo nesalasāmi sakari bieži rada seksuāli transmisīvas infekcijas, ko izraisa prostatīts.
- Cieša regulāra seksuālā dzīve (ejakulācija ir galvenais profilaktiskais pasākums).
- Nodrošināt savlaicīgu ārstēšanu ar uroloģiskām slimībām.
- Ēst pareizi.
- Vadīt aktīvo dzīvi, spēlējiet sportu.
- Centieties nevis uz hipotermiju.
Parasti vīriešu prostatīta ārstēšanas metodes tiek izmantotas vienlaikus ar antibakteriālo terapiju. Ir ļoti daudz dažādu netradicionālu līdzekļu, lai apkarotu prostatas iekaisumu, kas palīdz paātrināt atveseļošanos un palielināt zāļu efektivitāti.